DZIEŃ 8(29-06-2013)

Ostatniego dnia już wczesnym rankiem udaliśmy się na Plac św. Piotra, gdzie oczekiwaliśmy na wejście do Bazyliki. Miejsca zajęliśmy niemal idealne. Msza Św. na której arcybiskup łódzki Marek Jędraszewski otrzymał paliusz od Ojca Świętego Franciszka była wyjątkowo uroczysta i wzruszająca.

Odświętnie udekorowana Bazylika, ubrany w szaty pontyfikalne i tiarę posąg św. Piotra (ubierany tylko raz do roku w odpust Świętych Piotra i Pawła) robiły niezwykłe wrażenie. Śpiewy chórów, radość wiernych, gdy prezentowani byli arcybiskupi metropolici tworzyły podniosłą atmosferę.

Po zakończeniu uroczystości pielgrzymi udali się do przepięknej Umbrii do miasta położonego wysoko w górach Orvieto, gdzie w XIII w. dokonał się cud eucharystyczny. Pątnicy modlili się przed korporałem, na którym znajdują się ślady krwi, która wytrysnęła z hostii w czasie Mszy świętej czeskiego księdza niedowiarka. Ten cud dał początek świętu Bożego Ciała.

Po modlitwie udaliśmy się w podróż powrotną do Polski, która trwała niemal dobę. W czasie podróży dokonano podsumowania pielgrzymki, w modlitwach i śpiewach podziękowaliśmy Bogu za tak piękny duchowy czas, jaki stał sę udziałem nas wszystkich, Byliśmy w samym centrum chrześcijaństwa w wielki rzymski odpust, w czasie którego przy tronie św. Piotra mieliśmy też łódzki akcent. Pasterz naszej łódzkiej metropolii otrzymał paliusz - znak posługi pasterskiej. Czekamy teraz na owoce tej pielgrzymki w Roku Wiary. Szczęść Boże wszystkim. Dziękujemy naszemu księdzu proboszczowi, który pobłogosławił wszystkich pątników z naszej parafii na trud pielgrzymowania, a ostatniego dnia powitał powracających

################################################

niedziela,