REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE więcej

PIELGRZYMKA   NA   LITWĘ

Sokółka-Studzieniczna-Wigry-Wilno-Troki
09 czerwca (czwartek) - 12 czerwca (niedziela) 2016

l dzień  Wyjazd z Łodzi spod Kościoła Najświętszego Zbawiciela al. Włókniarzy nr 187, o godzinie 6.00. Przejazd przez Warszawę do Sokółki - Msza święta w Kościele znanym z Cudu Eucharystycznego. Po drodze nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Studzienicznej. Obiadokolacja i nocleg w hotelu - Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach.

2 dzieńŚniadanie 8.00, przejazd do Wilna. Spotkanie z przewodnikiem Zwiedzanie miasta- zabytkowa starówka, Ostra Brama, Cerkiew Św. Ducha, Klasztor Bazylianów, Filharmonia Wileńska, Plac Ratuszowy, Kościół Św. Ducha, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego - tu będzie odprawiona Msza Św. (znajduje się tam obraz Jezusa Miłosiernego). W czasie zwiedzania przerwa na kawę i herbatę. Obiadokolacja i zakwaterowanie w hotelu ***.

3 dzieńŚniadanie 8.00. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie Wilna: Uniwersytet Wileński, Pałac Prezydencki, Muzeum Adama Mickiewicza, zakątek gotycki, Kościół Św. Anny, Katedra Wileńska Św. Stanisława z kaplicą Św. Kazimierza, Msza Św. w Kaplicy Ostrobramskiej. W czasie zwiedzania przerwa na kawę i herbatę. Obiadokolacja i nocleg.

4dzień    Śniadanie 8.00. Spotkanie z przewodnikiem, dalsze zwiedzanie Wilna i przejazd do Trok. Cmentarz na Rossie (cmentarz wojskowy i stara Rossa), Kościół Św. Piotra i Pawła w którym znajduje się ponad 2000 rzeźb ze „Stiuku" (najpiękniejszy jako dzieło sztuki kościół na Litwie). Przejazd do Trok. Zwiedzanie Troków z przewodnikiem, Troki - miejscowość Karaimów. Msza Św. w Kościele przed Cudownym Obrazem „Matki Bożej Ocznej" w Trokach. Obiad (kibiny- danie karaimskie). Kolejność zwiedzania ustala przewodnik.

Około godziny 15.00 wyjazd w drogę powrotną. Planowany przyjazd do Łodzi w godzinach wieczornych.

Cena pielgrzymki: 730 zł.

Cena obejmuje:

Przejazd autokarem 3 noclegi w hotelu *** 3 śniadania, 4 obiadokolacje Opieka pilota na całej trasie Przewodnik miejscowy Ubezpieczenie NNW i KL bilety wstępów

Szczegóły: www.renovisbpt.pl Joanna Pietrzyk

tel:                 507121885   lub   538388705

e-mail:          biuro@renovis.org

Nr konta do wpłat: Bank PKO S A w Ciechanowie O/Przasnysz      17 1020 3802 0000 1102 0178 3984 Informacje praktyczne:

ubiór - należy zabrać ze sobą rzeczy wygodne.

-     strój odpowiedni do przebywania w miejscach świętych, wygodne buty, parasol, rzeczy osobiste, własne lekarstwa, prowiant na drogę i kolacje.

23 października 2017

Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn