Pierwsza komunia św. 2020

Dzisiaj jest

czwartek,
21 stycznia 2021

(21. dzień roku)

 

Rodzina receptą na kryzys! - czytaj

Polecamy strony

 


 

 

Święta

Czwartek, II Tydzień zwykły
Rok B, I
Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męcz.

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
34100

 

Wykorzystujemy pliki cookies - czytaj więcej

2.niedziela zwykła - 17 stycznia 2021 roku

1.   Jutro rozpoczyna się w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, poprzedzony w dzisiejszą niedzielę Dniem Judaizmu. W tym roku odbędą się tylko dwa nabożeństwa ekumeniczne o g.18 w sobotę w katedrze i w przyszłą niedzielę w kościele luterańskim św. Mateusza.

2.   Za tydzień  na mszy świętej o g.10.30 będziemy się modlić za ks. prof. Jana Wolskiego z okazji 35.rocznicy święceń kapłańskich i złożymy mu życzenia.

3.   Uroczystą Mszę świętą z okazji 90-lecia naszej parafii odprawi w ostatnią niedzielę stycznia o godz.13.15 – arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Będziemy  transmitować tę mszę na naszym profilu na Facebooku dla tych, którzy ze względów bezpieczeństwa nie będą mogli być w świątyni, ale będą chcieli duchowo połączyć się z nami.

4.   W związku z naszym jubileuszem zrodziła się inicjatywa, aby wesprzeć materialnie chorego na serce wnuczka naszej parafianki, 8-letniego Filipa Siczka, którego czeka bardzo droga operacja w Stanach Zjednoczonych; potrzebnych jest 4,5 mln zł. Chcemy jako wspólnota parafialna dołączyć się do tej zbiórki i w przyszłą niedzielę po mszach świętych  będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary na ten cel. Jest również nr konta na stronie fundacji Siepomaga.pl, na które można zrobić przelew darowizny. Filip Siczek - zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl Niech będzie to nasz dar jubileuszowy, abyśmy mogli świętować rocznicę powstania parafii nie tylko w wymiarze liturgicznym, ale mając również szeroko otwarte serca potrafili okazać miłość bliźniemu.

5.   W  czwartek obchodzimy dzień babci, a w piątek dzień dziadka. Życzymy im już dziś, aby cieszyli się zdrowiem oraz wdzięcznością i miłością swoich wnucząt.

6.   Ks. Abp przedłużył dyspensę od udziału w niedzielnej i świątecznej mszy świętej do 31 stycznia włącznie. Nie zmieniły się warunki sanitarne na tyle, aby rozpocząć wizyty duszpasterskie w naszych domach. Jest nam trudno pogodzić się z tą sytuacją, ponieważ wiemy, jak ważne są nasze spotkania i rozmowy, wzajemne poznanie się. Od przyszłej niedzieli będzie jednak możliwość indywidualnych zaproszeń kapłana do swojego domu z zachowaniem przepisów sanitarnych. Będziemy również zapraszać na mszę świętą do kościoła na godz.18.30 ( w sobotę na godz.17) w intencji mieszkańców wyznaczonych ulic ze specjalnym błogosławieństwem domów i rodzin oraz z możliwością złożenia dobrowolnej ofiary kolędowej na wsparcie działalności naszej parafii. Na pewno wiemy z poprzednich lat, jak cenne są składane ofiary z racji kolędy, z których podejmowane są prace inwestycyjne. Zakończony remont 8 pomieszczeń w domu parafialnym był możliwy z zaoszczędzonych pieniędzy z ubiegłorocznej kolędy. Bóg zapłać zatem za wszystkie ofiary, składane na bieżąco na tacę i na konto parafialne. Plan kolędowych mszy - jest już na stronie w Aktualnościach i będzie ogłaszany w niedzielę w kościele.

7. Polecamy na koniec nasze czasopisma katolickie.

Święto Chrztu Pańskiego - 10 stycznia 2021 r.

1.  Dziś kończy się okres Bożego Narodzenia, od jutra rozpoczyna się pierwsza część okresu zwykłego w liturgii Kościoła i potrwa do ostatków, czyli wtorku przed Popielcem, w tym roku do 16 lutego. Tradycyjnie jednak zachowujemy zwyczaj śpiewania kolęd do 2 lutego. W niedziele okresu zwykłego będziemy czytać ewangelię wg św. Marka, dominuje kolor zielony szat liturgicznych, używać będziemy pierwszej aklamacji po przeistoczeniu.
2.  Uroczystą Mszę świętą z okazji 90-lecia naszej parafii odprawi w ostatnią niedzielę stycznia o godz.13.15 – arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Zapraszamy parafian do wspólnego dziękczynienia Bogu za dzieła duszpasterskie i materialne dokonane w minionych dekadach w naszej wspólnocie parafialnej na Nowym Złotnie.
3.  Jak już ogłaszaliśmy, tradycyjna kolęda zostaje na razie odwołana. Ks. Abp przedłużył dyspensę od udziału w niedzielnej i świątecznej mszy świętej do 17 stycznia włącznie.
4.  Przy wyjściu z kościoła możemy zaopatrzyć się w wodę święconą, nad którą odmówiono egzorcyzm wg starego rytuału. Wspieramy przy tej okazji dzieła ewangelizacyjne wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
5.  Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary przekazywane na potrzeby parafii na dzisiejszą tacę gospodarczą i na konto parafialne. Prace remontowe w domu parafialnym dobiegają końca.
 6.  Polecamy na koniec nasze czasopisma katolickie.

2.niedziela po Narodzeniu Pańskim - 3 stycznia 2021 r.

1.   U progu Nowego Roku pragniemy podzielić się radością, że nasza parafia obchodzi jubileusz 90-lecia swego istnienia. Erygował ją pierwszy biskup łódzki Wincenty Tymieniecki z dniem 1 stycznia 1931 roku. Uroczystą Mszę świętą z tej okazji odprawi w ostatnią niedzielę stycznia o godz.13.15 – arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Już dzisiaj zapraszamy parafian do wspólnego dziękczynienia Bogu za dzieła duszpasterskie i materialne dokonane w minionych dekadach w naszej wspólnocie parafialnej na Nowym Złotnie.
2.   W środę obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną  świętem Trzech Króli. Porządek mszy świętych – jak w każdą niedzielę. W tym dniu będą poświęcone kreda, kadzidło i woda. Kredą piszemy na drzwiach naszych domów inicjały imion Trzech Króli K+M+B+2021 lub C+M+B+2021 jako skrót łacińskiego zdania Christus Mansionem Benedicat (Niech Chrystus ten dom błogosławi). Taca w tym dniu przeznaczona będzie na misje. Po mszy o g.17 w kościele będzie spotkanie noworoczne dla asysty parafialnej. Przy wyjściu z kościoła możemy zaopatrzyć się w egzorcyzmowaną wodę święconą, warto mieć taką wodę, nad którą odmówiono specjalny egzorcyzm wg starego rytuału, może służyć do poświęcenia mieszkania, do żegnania się nią i picia, jeśli będziemy jej używać z wiarą może przyczynić się do skutecznej ochrony naszego ciała i duszy oraz domu.
3.   W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15 do 18, potem msza św. o powołania kapłańskie i zakonne.
4.   Jak już ogłaszaliśmy, tradycyjna kolęda zostaje na razie odwołana, natomiast czy odbędzie się w późniejszym czasie zależy od warunków i przepisów sanitarnych. Ks. Abp przedłużył dyspensę od udziału w niedzielnej i świątecznej mszy świętej do 17 stycznia włącznie.
5.   Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przynieśli  dary dla niemowląt i małych dzieci, które zostaną przekazane dla Domu Samotnej Matki i Hospicjum Dziecięcego na Łupkowej w Łodzi. Dzisiaj jest już ostatni dzień zbiórki. Dodatkowo Caritas Archidiecezji Łódzkiej na stronie www.dobromat24.pl uruchomiła zbiórkę pieniędzy, które przeznaczone będą na zakup sprzętu medycznego dla Hospicjum Dziecięcego.
6.   Za tydzień taca gospodarcza, za ofiary przekazywane na potrzeby parafii na tacę i na konto parafialne - składamy serdeczne Bóg zapłać. Parafia zakończyła stary rok bez żadnego zadłużenia.
7.   Ze sprawozdania duszpasterskiego za rok 2020 podajemy kilka danych: ochrzczonych było czterdzieści troje (43) dzieci (o 26 mniej niż w ubiegłym roku), zawartych było 15 małżeństw, odeszły do wieczności 73 osoby (o 2 osoby więcej niż w poprzednim roku), aktu apostazji dokonały  3 osoby, 1 osoba wróciła do jedności z Kościołem katolickim, sakrament bierzmowania przyjęło 13 młodych osób, do I Komunii św. przystąpiło pięćdziesięcioro czworo (54) dzieci.
8.   Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom tego miesiąca składamy serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku oraz Bożej opieki. Dzieciom i młodzieży – życzymy bezpiecznych ferii zimowych.
9.   Polecamy na koniec nasze czasopisma katolickie.