Msza św. dożynkowa

Czwartek, XX Tydzień zwykły
Rok C, I
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

20.niedziela zwykła - 18 sierpnia 2019 r.

1.      Jeszcze tylko w przyszłą niedzielę obowiązywać będzie porządek mszy świętych w okresie wakacyjnym, czyli cztery msze św. Od niedzieli 1 września wracamy do porządku mszy w ciągu roku.

2.     21 sierpnia w środę -  już po raz 94 - wyruszy z Łodzi piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Można zapisywać się w zakrystii na listę duchowych pielgrzymów, jeśli z różnych powodów nie możemy iść pieszo, możemy podjąć duchowe praktyki w łączności z pielgrzymami (codzienny różaniec, Komunia święta, modlitwa podczas Apelu).

3.     W tym tygodniu w liturgii patronują nam święci: we wtorek – św. Bernard, w środę – św. Pius X, papież, w czwartek – NMP Królowa,  w sobotę – św. Bartłomiej.

4.    W środę  o g.18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w sobotę różaniec w intencji parafii o g.17.30.

5.     Są wolne intencje  mszalne w sierpniu i we wrześniu w dni powszednie.

6.    Za złożone ofiary na tacę i na konto parafii składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie polecamy Przewodnik katolicki

11 sierpnia 2019 r. - 19.niedziela zwykła

1.      W czwartek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia N.M.P, zwaną świętem Matki Boskiej Zielnej. Porządek mszy świętych niedzielny – godz.7.30, 9, 12 i 20. Podczas każdej mszy świętej poświęcenie kwiatów i ziół. O godz. 12 będziemy przeżywać w naszej parafii dożynki z inicjatywy Koła Gospodyń z Nowego Złotna. Serdecznie zapraszamy do podziękowania Bogu za zebrane plony.

2.     W miniony piątek została poświęcona odnowiona kapliczka z nową figurą Matki Bożej przy zbiegu ulic Złotno i Legnickiej. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem mieszkańców okolicznych domów, którzy przez złożoną ofiarę, wykonaną pracę i zaangażowanie przyczynili się do odnowienia zniszczonej kapliczki.

3.     21 sierpnia -  już po raz 94 - wyruszy z Łodzi piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy rozpoczną się 12 sierpnia w dolnym kościele Matki Boskiej Zwycięskiej przy ul. Łąkowej. Jutro też rozpocznie się w łódzkich parafiach nowenna przygotowująca do pielgrzymki. W naszym kościele nowenna będzie prowadzona podczas porannych mszy świętych. Można zapisywać się w zakrystii na listę duchowych pielgrzymów, jeśli z różnych powodów nie możemy iść pieszo, warto podjąć duchowe praktyki w łączności z pielgrzymami (codzienny różaniec, Komunia święta, modlitwa podczas Apelu)

4.    W tym tygodniu w liturgii patronują nam święci: dziś – św. Klara, w środę – św. Maksymilian Kolbe, w sobotę – św. Jacek.

5.     W środę  o g.18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w sobotę różaniec w intencji parafii o g.17.30.

6.    Są wolne intencje  mszalne w sierpniu.

7.     Za ofiary złożone dziś na tacę gospodarczą składamy serdeczne Bóg zapłać.

8.    Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Matki Bożej Wniebowziętej.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, polecamy dziś Gościa Niedzielnego z płytą z pieśniami patriotycznymi i religijnymi.