Imieniny ks Zenona

22 stycznia 2020

Środa, II Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Wincentego, diakona i męcz. albo wsp. św. Wincentego Pallottiego, prezb.

2.niedziela zwykła - 19 stycznia 2020 r.

1.      Gościmy dziś w naszej wspólnocie parafialnej ks. dr. Przemysława Marka Szewczyka, który zajmuje się organizacją pomocy materialnej dla mieszkańców Afryki Płn., dziękujemy mu za Słowo Boże i po mszy świętej będzie można wesprzeć jego działalność charytatywną.

2.     W sobotę 18 stycznia rozpoczął się w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Program nabożeństw ekumenicznych jest umieszczony na stronie parafialnej i na tablicy ogłoszeń.

3.     Plan kolędy na najbliższy tydzień:  w poniedziałek 20 I – od g.16 – osiedle Mirabelkowe, ul. Generalska, Marszałkowska, we wtorek 21 stycznia – od g.16 – ul. Fijałkowskiego, Grotta, Łukawskiego, Molla; Dywizjonu 303, w środę 22 stycznia – od g.16 – ul. Deca, Zwiadowcza, w czwartek 23 stycznia – od g.16 – Napoleońska, Zasieczna, w piątek 24 stycznia – od g. 16 – Legnicka od początku i od końca, w sobotę 25 stycznia – od g.10 – ul. Liniowa (cała), Zbrojna, Szańcowa, Komandosów, Husarska, w niedzielę 26 stycznia – od g.15 – ul. Szeregowa, i od 16 – Mocarna, Drużynowa.

4.    W związku z kolędą – nastąpiła zmiana godzin urzędowania kancelarii, jest ona czynna w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9 do 10.

5.     Z okazji przypadających w tym tygodniu dni babci i dziadka, życzymy im zdrowia i wdzięcznej miłości od wszystkich swoich wnucząt.

6.    Trwają ferie zimowe, życzymy dzieciom i młodzieży bezpiecznego i udanego wypoczynku.

7.     Stowarzyszenie śpiewacze ECHO pod dyrekcją Eweliny Bień będzie śpiewało kolędy w przyszłą niedzielę podczas mszy świętej o g. 10.30, po której odbędzie się także krótki koncert.

Polecamy nasze czasopisma katolickie: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Idziemy, Przewodnik katolicki; jest dla starszych dzieci Mały Gość Niedzielny.

Niedziela  CHRZTU PAŃSKIEGO, 12 stycznia 2020 r.

Dk Kończy się dziś okres Bożego Narodzenia, rozpoczyna się od jutra pierwsza część okresu zwykłego w liturgii Kościoła i potrwa do ostatków, czyli wtorku przed Popielcem, czyli do 25 lutego. Tradycyjnie jednak zachowujemy zwyczaj śpiewania kolęd do 2 lutego. W niedziele okresu zwykłego będziemy w tym roku czytać ewangelię wg św. Mateusza, dominuje kolor zielony szat liturgicznych, używać będziemy pierwszej aklamacji po przeistoczeniu.

2.     Plan kolędy na najbliższy tydzień:  w poniedziałek 13 I – od g.16 – ul. Cedry, Cieplarniana, Szwadronowa, Żołnierska, we wtorek 14 stycznia – od g.16 – ul. Bastionowa, Marszowa, Musztrowa, Piechura,  w środę 15 stycznia – od g.16 – ul. Podchorążych 77 (Leśny Jasieniec) od końca oraz bloczki C,D, F,G,H , w czwartek 16 stycznia – od g.16 – osiedle Podchorążych 35 od A i od D, w piątek 17 stycznia – od g. 16 – ul. Łucznicza, Waleczna, Szlachetna, Odważna, w sobotę 11 stycznia – od g.10 – ul. Dąbrowszczaków, Czwartaków, Grenadierów, Rąbieńska (od Szczecińskiej do Traktorowej), w niedzielę 19 stycznia – od g.15 – ul. Artylerzystów, Parafialna, Mundurowa, Poniatowskiego.  W związku z kolędą – nastąpi zmiana godzin urzędowania kancelarii, będzie ona czynna w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9 do 10.

3.     W sobotę 18 stycznia rozpoczyna się w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Program nabożeństw ekumenicznych jest umieszczony na stronie parafialnej i w gablocie. W piątek natomiast obchodzony jest Dzień Judaizmu. Program obchodów: godz. 10.00   – wykład Rabina Dawida Szychowskiego – Kalendarz świąt żydowskich oraz ich znaczenie – aula Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, godz. 19.00 – spotkanie otwarte Radość Szabatu – namiot przy ul. Zachodniej 54/56.

4.     Dzieci i młodzież rozpoczęły ferie zimowe, życzymy im bezpiecznego i udanego wypoczynku.

5.     Stowarzyszenie śpiewacze ECHO pod dyrekcją Eweliny Bień będzie śpiewało kolędy w niedzielę 26 stycznia podczas mszy świętej o g. 10.30, po której odbędzie się krótki koncert.

6.     Dom na Zdrowiu,  dzienny ośrodek dla osób starszych, ale także dla chorych na Alzheimera, zaprasza do skorzystania z darmowego dnia próbnego, do korzystania z fachowej pomocy przez rodziny, którym trudno samemu zapewnić opiekę nad chorym nawet przez kilka godzin w ciągu dnia. Ośrodek czynny od poniedziałku do piątku od godz.7.30 do 17.00. Poza troskliwą opieką zapewnione są całodzienne zajęcia i warsztaty oraz posiłki.  Dom na Zdrowiu, ul. Sułkowskiego 60; tel. 882 088 555 www.domnazdrowiu.pl

7.     Dziś taca gospodarcza na ogrzewanie kościoła, za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

8.     Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Medjugorje (Medziugorje) w dniach 21-29 lipca 2020 r. Zapisy będzie przyjmował ks. Proboszcz do końca marca wraz z zaliczką 500 zł.  Plan pielgrzymki jest umieszczony na stronie parafii. Oprócz duchowych przeżyć będzie czas na wakacyjny odpoczynek i zwiedzenie Dubrownika, Mostaru, Splitu. Serdecznie zapraszamy.

9.     Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym przygotowała wodę święconą z egzorcyzmowaną solą do poświęcenia domu i osób podczas kolędy. Warto co roku zaopatrzyć się  w świeżą wodę.

Polecamy nasze czasopisma katolickie: Niedziela w nowej szacie graficznej, cena od nowego roku 6zł, polecamy Gościa Niedzielnego, Idziemy, Przewodnik katolicki.