Msza św. dożynkowa

22 listopada 2019

Piątek, XXXIII Tydzień zwykły
Rok C, I
Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męcz.

11956

33.niedziela zwykła - 17 listopada 2019 r.

1.      Na wypominki listopadowe z koronką do Miłosierdzia Bożego zapraszamy w piątki tego miesiąca o g.15, po których jest odprawiana msza święta w intencji wszystkich zmarłych,  polecanych w wypominkach rocznych, półrocznych i listopadowych.

2.     Ponawiamy nasze zaproszenie do uczestnictwa w kursie Filipa, prowadzącego do odnowienia wiary i osobistego spotkania z Chrystusem Zbawicielem. Kurs rozpocznie się wieczorem w piątek 29 XI, a zakończy w południe w niedzielę 1 XII. Zapisy przyjmowane są przy wyjściu z kościoła u członków Odnowy w Duchu Świętym lub w zakrystii. Kurs poprowadzi wspólnota ewangelizacyjna z Warszawy. Serdecznie zachęcamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych, najstarszych kandydatów do bierzmowania, ich rodziców, i wszystkich, którzy są otwarci na nowość przeżywania swojej relacji z Bogiem.

3.     Za tydzień w uroczystość Chrystusa Króla – po mszy św. o g.10.30 odmówimy przed Najśw. Sakramentem litanię do Najśw. Serca Jezusowego i akt poświęcenia.

4.    Jutro w liturgii – wspomnienie bł. Karoliny Kózki, dziewicy męczennicy, w  środę – św. Rafała Kalinowskiego, w czwartek – ofiarowanie NMP, w piątek – wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, z tej okazji składamy serdeczne podziękowanie naszej organistce - pani Ani, chórowi parafialnemu i zespołowi Odnowy w Duchu Świętym, wszystkim psalmistom i psalmistkom, i życzymy, aby przez śpiew i grę na instrumentach oddawali Bogu chwałę i ubogacali naszą parafialną liturgię.

5.     Można już rezerwować intencje mszalne na przyszły rok.

6.    Prosimy nadal o zgłoszenie się chętnej osoby do podjęcia posługi kościelnego w naszej parafii. Dziękujemy panu Krzysztofowi za okazaną nam pomoc.

7.     W środę po mszy wieczornej nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, w sobotę o g.17.30 – różaniec w intencji parafii.

8.    W związku z przeżywanym dziś w Kościele Światowym Dniem Ubogich, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli do kościoła wypełnione tytki charytatywne, które przez nasz parafialny zespół Caritas zostaną przekazane ubogim.  Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś na tacę ofiary, również przeznaczone dla ubogich. Za tydzień – taca na Seminarium Duchowne w Łodzi.

9. Polecamy czasopisma katolickie, Gość Niedzielny i Przewodnik katolicki kosztują 6 zł, Niedziela bez zmian – 5 zł, Idziemy – 4 zł.