Pierwsza komunia św. 2020

Czwartek, XXX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni

30.niedziela zwykła - 25 października 2020 r.

1.      Komunikat abpa Grzegorza Rysia.
2.     Przed nami ostatni tydzień października i naszej wspólnej modlitwy różańcowej. Różaniec dla dzieci – we wtorek o g.16.30. Serdecznie zapraszamy.
3.     Za tydzień przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, porządek mszy świętych będzie niedzielny, będzie również msza święta o  g.13.15, nie zostanie odwołana. Serdecznie prosimy, aby dla zachowania bezpieczeństwa sanitarnego nawiedzać groby swoich bliskich w dni poprzedzające tę uroczystość, a także przez 8 dni oktawy i cały listopad, uzyskując dla swoich bliskich zmarłych dar odpustu zupełnego, udzielony przez Penitencjarię Apostolską.
4.    Przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne, listopadowe, jednorazowe. Prosimy zabrać ze stolika z gazetami specjalne kartki i wypisane przynieść do zakrystii, lub w zakrystii podyktować do zeszytu imiona swoich zmarłych.
5.     Zgodnie z obowiązującymi zasadami, w kościele podczas liturgii może przebywać 1 osoba na 7 m2, czyli w naszym kościele 82 osoby. Prosimy o zachowanie dystansu, noszenie maseczek w kościele i dezynfekcję rąk. Pozdrawiamy wszystkich parafian, którzy korzystając z dyspensy pozostali w domach i duchowo się z nimi łączymy w codziennej modlitwie.
6.    Druhowie i druhny Ochotniczej Straży Pożarnej Nowe Złotno oraz żołnierze rezerwiści oferują swoją pomoc seniorom w dostarczeniu żywności, leków czy innych potrzebnych produktów. Wystarczy zadzwonić w godz.10-13 pod numer 662 005 112.
7.     Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę i na konto parafii.
8.    Polecamy czasopisma katolickie wyłożone na stoliku przy drzwiach kościoła.

29.niedziela zwykła - 18 października 2020 r.

1.Od wczoraj nasze miasto objęte jest czerwoną strefą. Zgodnie z obowiązującymi zasadami, w kościele podczas liturgii może przebywać 1 osoba na 7 m2, czyli w naszym kościele 80 osób. Prosimy o zachowanie dystansu, noszenie maseczek w kościele i dezynfekcję rąk.

2. Ks. Abp Grzegorz Ryś udzielił dyspensy:

Mając na uwadze narastające zagrożenie zdrowia i życia ludzkiego, udzielam (zgodnie z kanonami: 87 §1, 1245 i 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego) dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane do dnia 15 listopada br. wszystkim wiernym archidiecezji łódzkiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność w te dni na Mszy świętej nie jest obciążona grzechem. Jednocześnie korzystających z dyspensy zachęcam do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych. Zachęcam również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, i do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

3.     Zapraszamy parafian do udziału w codziennym różańcu. Zachęcamy również do modlitwy różańcowej w domu, jeśli nie możemy lub boimy się uczestniczyć w niej w kościele. Różaniec dla dzieci – we wtorek o g.16.30. Katecheza dla rodziców zostaje odwołana.

4.    W tym tygodniu patronują nam święci: jutro – bł. Ks. Jerzy Popiełuszko, męczennik, we wtorek – św. Jan Kanty, w czwartek – św. Jan Paweł II.

5.     W związku ze zbliżającymi się dniami naszej pamięci o zmarłych przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne, listopadowe, jednorazowe. Prosimy zabrać ze stolika z gazetami specjalne kartki i wypisane przynieść do zakrystii.

6.    Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w tym roku w niedzielę, porządek mszy świętych będzie zatem niedzielny.

7.     Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje. Na pokrycie kosztów remontu zebrano w ubiegłą niedzielę 3953 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

Polecamy czasopisma katolickie wyłożone na stoliku przy drzwiach kościoła.