Msza św. dożynkowa

Rok C, I
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 18 sierpnia 2019 r.

1. Ochotnicze Hufce Pracy prowadzą nabór do swoich jednostek organizacyjnych dla młodzieży w wieku od 15 do 18 lat. Za pośrednictwem OHP młodzież ma szansę ukończyć szkołę jednocześnie przyuczając się do wybranego zawodu. Szczegółowe informacje zawarte są na plakatach umieszczonych w gablotach.

do przekazania wiernym w parafiach łódzkich

2. 94. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku, wyruszy 21 sierpnia
z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: Stworzycielu Duchu, PrzyjdźZapisy rozpoczną się 12 sierpnia i trwać będą codziennie oprócz 15 i 18 sierpnia w godz. 10.00-12.00 oraz 17.00-20.00 w dolnym kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa 40). Szczególna zniżka w tym roku dotyczy bezrobotnych oraz małżeństw przeżywających – 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50 rocznicę sakramentu małżeństwa.

Do pielgrzymki, w której można uczestniczyć również duchowo, przygotujemy się przez nowennę odmówioną w każdej łódzkiej parafii. Szczegóły dotyczące pielgrzymki znajdują się na plakatach, stronie internetowej (www.pielgrzymka.lodz.pl) oraz na Facebooku.