REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE więcej

 

Rodzina receptą na kryzys! - czytaj

 


 

 

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
60561

Statystyki

 

 

KOMENTARZ DO CZYTAŃ

Iz 45,1.4-6 Król Cyrus narzędziem Boga

1 Tes 1,1-5b Paweł dziękuje Bogu za wiarę, nadzieję i miłość Tesaloniczan

Mt 22,15-21 Oddajcie cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga

Cyrus, pogański władca, o którym będzie mowa w pierwszym czytaniu, zostanie określony przez Pana Boga, jako „Jego pasterz”, ponieważ realizuje zamysł Boży wobec Izraela. Wsławił się w starożytności niezwykłym humanizmem, dlatego poszczególne ludy przez niego podbijane chętnie przyjmowały jego władzę jako wyzwolenie spod panowania despotycznych władców. W przeciwieństwie do pogańskiego władcy faryzeusze z Nowego Testamentu czuli się dotknięci nauką Jezusa i zagrożeni utratą władzy i pozycji społecznej. Postanowili więc zastawić na niego sidła, poruszając drażliwy temat płacenia podatku. Święty Paweł powie jednak, że nie można nie głosić Ewangelii, a najlepszymi jej świadkami są żyjący nią na co dzień chrześcijanie.

Niech więc słowo Boże kształtuje nasze życie, by mogło przyczynić się do wzrostu królestwa Bożego na ziemi.

DZIŚ…

*    Eucharystia o godz. 7.30 - 9.00 - 10.30 - 12.00 - 13.15  i  17.00.

*    Pod hasłem „Idźcie i głoście” 22 października we wszystkich kościołach i kaplicach świata przeżywamy Światowy Dzień Misyjny. Decyzją Stolicy Apostolskiej już od 91 lat, zawsze w przedostatnią niedzielę października, swoimi modlitwami i ofiarami materialnymi wspomagamy młode Kościoły na terytoriach misyjnych.

*    W Polsce światowy dzień solidarności w modlitwie i pomocy materialnej rozpoczyna Tydzień Misyjny i znany jest jako Niedziela Misyjna. Wszystkie inicjatywy podejmowane w tym dniu, według zamysłu i wskazań Stolicy Apostolskiej powinny mieć charakter powszechny czyli pokazywać jedność Kościoła. W świątyniach przeprowadzana jest zbiórka na Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewienia Wiary.

*    Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

*    Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii, a tym samym przyczyniania się do tego, aby społeczeństwo coraz bardziej kierowało się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek widzimy, jak wielka przepaść rysuje się pomiędzy naszym codziennym życiem, nie wspominając już o ekonomii i polityce, a zawartą w Ewangelii dobrą nowiną. Pamiętamy, że naszym celem jest budowanie przyjaźni z Panem Bogiem i naszymi braćmi. Jako chrześcijanie nie możemy być niekonsekwentni, rozdwojeni. Może właśnie te trudne sprawy powinniśmy powierzyć Maryi i omodlić je na różańcu. Zapraszam do tej modlitwy w naszym kościele codziennie o g. 17:30 w niedziele o g. 17:45 Różaniec dla dzieci w poniedziałek o g. 16.30.

*    W środę – po mszy św. o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy …

*    W środę o godz. 19:00 w domu parafialny odbędzie się spotkanie wszystkich liderów i kierowników grup duszpasterskich działających na terenie naszej parafii. Serdecznie zapraszam i liczę na

*    W przyszłą sobotę, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Pana Boga o taką samą silną wiarę. Na chrzcie świętym prawdziwie staliśmy się dziećmi Bożymi. Zatem nieustannie powinniśmy kroczyć z Panem Jezusem, całkowicie oddać Mu siebie, stosownie do obranego stanu i życiowej drogi. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. W wielu kościołach w Polsce raz w tygodniu odbywają się specjalne nabożeństwa ku jego czci, połączone z odczytaniem próśb i podziękowań. Może warto powierzyć mu swoje problemy nie tylko w dniu jego liturgicznego wspomnienia.

*    W najbliższą sobotę o godz. 9.30 w domu parafialnym w ramach przygotowania do Misji Ewangelizacyjnych Jezu Ufam Tobie  które odbędą się w naszej parafii w dniach 2-8 grudnia br. odbędzie się szkolenie ewangelizatorów na które zapraszamy wszystkich gotowych wspomóc dzieło ewangelizacji w naszej parafii swoją posługą…

*    Rozpoczęło się w naszej parafii przygotowanie do sakramentu bierzmowania /uczniów kl. III gimnazjum/. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy. Prosimy o kontakt z księdzem.

*    Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad - miesiąc poświęcony ich pamięci. Pamiętajmy o modlitwie za ich dusze: o zamówieniu Mszy św. i wypominkach. Wypominki są to modlitwy za zmarłych wraz ze wspominaniem ich imion i nazwisk. W najbliższych dniach można składać ofiary na wypominki listopadowe i roczne w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

*    Przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki wypominkowe na których wypisujemy imiona i nazwiska naszych zmarłych polecanych modlitwa kościoła. Kartki składamy w zakrystii lub w kancelarii. Za zmarłych modlimy się przez cały listopad w piątki w Godzinie Miłosierdzia / g. 15.oo/ łącząc wypominki z Koronką do Miłosierdzia Bożego i mszą św. w intencji polecanych w wypominkach. Wypominki czytamy także w niedzielę od grudnia o g. 7,15 i 11,45.

PODZIĘKOWANIA BÓG ZAPŁAĆ

*      za wszelkie ofiary – duchowe, i materialne - na tacę i na konto parafii, płynące z troski o na­sze wspólne dobro i chwałę Bożą.

KOMUNIKATY Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

Zapraszamy do kina Helios w CH "Sukcesja" we wtorek 24 października o g. 19,15 na film pt. "Dwie Korony". Zapisy w zakrystii. Koszt biletu 12 zł. Mamy 15 biletów…

Parafia św. Wojciecha w Łodzi (Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, ul. Rzgowska 242) zaprasza na cykl comiesięcznych spotkań „Idźcie i głoście – spotkania z ludźmi wiary”. Najbliższe spotkanie, rozpoczynające comiesięczny cykl, odbędzie się dzisiaj (22 października) o godz. 18.00.  Gościem spotkania będzie Bartek Krakowiak – bloger, który na pieszo pokonał dystans z Warszawy do Medjugorie, opisując swoje przeżycia i doświadczenia trudu pielgrzymowania na swoim profilu „Z buta do Maryi”.

Noc Świętych w Archikatedrze Łódzkiej odbędzie się we wtorek 31 października o godz. 19.15. Do udziału w Nocy Świętych zaproszeni są kapłani, osoby życia konsekrowanego, katecheci, młodzież oraz wszyscy wierni.

Łódzki Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy organizuje kolejną – jedenastą już – konferencję. W tegorocznej edycji motywem wiodącym jest: „Polska w nauczaniu św. Jana Pawła II”. Patronat honorowy przyjął Ksiądz Biskup Marek Marczak Administrator Archidiecezji Łódzkiej oraz Minister Kultury Dziedzictwa Narodowego, wicepremier prof. Piotr Gliński. Oprócz wykładu Księdza Biskupa Adama Lepy wysłuchamy wystąpień ks. prof. Pawła Bortkiewicza, prof. Michała Seweryńskiego oraz prof. Krystyny Czuby. Szczegółowy program na naszym portalu www.katolickie.media.pl

Spotkanie, odbędzie się w sobotę 28 października o godz. 10.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego.


PRASA KATOLICKA  Chcesz wiedzieć więcej?  Czytaj…, karmij się tym, co wartościowe

Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny Niedziela Idziemy  i  ….


Szczęść Boże

 

 

Zegar

pogoda


Dzisiaj jest

poniedziałek,
23 października 2017

(296. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

Polecamy strony

 

Wykorzystujemy pliki cookies - czytaj więcej