Rodzina receptą na kryzys! - czytaj

 


 

 

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
74932

Statystyki

11 Niedziela Zwykła 17 06 2018

KOMENTARZ DO CZYTAŃ

Ez 17,22-24 Bóg podwyższa drzewo niskie

2 Kor 5,6-10 Staramy się podobać Bogu

Mk 4,26-34 Przypowieść o ziarnku gorczycy

W prostych słowach, zarówno prorok w pierwszym czytaniu, jak i Pan Jezus w Ewangelii, próbują słuchaczom przybliżyć Boże działanie i Jego królestwo. Pan Bóg w swojej łaskawości i dobroci czuwa nad rozwojem swojego królestwa, do którego zaprasza nas wszystkich. A my przez całe życie przygotowujemy się i staramy się podobać Bogu, by to królestwo osiągnąć.

W czytanym i rozważanym słowie Bożym odnajdujmy siłę, by te starania nieustannie intensyfikować.

Dziś

*      Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

*      Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa o godz. 18:30.

*      Zbliża się koniec roku szkolnego i katechetycznego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu.

*      spowiedź na zakończenia roku szkolnego; w środę od 17.00 klasy IV, V i VI VII. i w czwartek od 17.00 klasy III oraz młodzieży gimnazjalna i licealna

*      Msza Święta na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8:00 na którą zapraszamy dzieci młodzież nauczycieli wychowawców i rodziców. Podziękujemy dobremu Bogu za kolejny rok nauki oraz prośmy o szczęśliwe radosne i bezpieczne wakacje.

*      W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Św. Jana Chrzciciela

*      uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością. Wpatrując się we wzór św. Jana Chrzciciela, prosząc go o siłę, kroczmy przez naszą codzienność w obecności Pana Boga.

*      W naszej parafii - ODPUST – ŚWIĘTY JAN CHRZCICIEL jest naszym patronem - Sumę Odpustową o g. 12:oo odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. biskup Ireneusz Pękalski oraz poprowadzi procesję eucharystyczną… Wszystkich parafian i sympatyków naszej parafii serdecznie zapraszamy. Tego dnia nie ma mszy o godz. 13:15.

*      Do uświetnienia naszego odpustu zapraszamy wszystkie grupy parafialne, poczty sztandarowe, strażaków, dzieci do sypania kwiatów a wszystkich parafian do licznego udziału a zwłaszcza solenizantów i solenizantki…

*      Dzień odpustu to także dzień imienin ks. Prof. Jana Wolskiego - na zakończenie uroczystości odpustowej złożymy solenizantowi życzenia…

*      Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, życzymy, aby każdego dnia doświadczali jego opieki i podobnie jak on pomagali innym zbliżyć się do Chrystusa.

*      Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Zbieramy chętnych do drugiej grupy wyjazd wlistopadzie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

*      21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

PODZIĘKOWANIA - BÓG ZAPŁAĆ

*    za ofiary – duchowe i materialne - płynące z troski o chwałę Bożą i nasze wspólne dobro. KOMUNIKATY

Marsz dla Życia i Rodziny w Łodzi odbędzie się w niedzielę 17 czerwca 2018 r.  O godz. 14.30 zostanie odprawiona Eucharystia w kościele Wniebowzięcia NMP w Łodzi (ul. Kościelna 8/10), po której wyruszy marsz. Po dojściu do Parku Julianowskiego rozpocznie się festyn rodzinny, a w nim występy zespołów, tańce, animacje, gry i zabawy, grill oraz zabawa fantowa, w której główną nagrodę ufundował Ks. Abp Grzegorz Ryś.

Parafia Greckokatolicka w Łodzi zaprasza w każdą niedzielę na Msze św. sprawowane we wschodnim obrządku w języku ukraińskim: Zgierz, godz. 15.00, par. pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej Męczennicy (Plac Jana Pawła II 11/13), Piotrków Trybunalski, godz. 18.00, dolny kościół par. Najświętszego Serca Jezusowego (al. Armii Krajowej 19).

(kontakt: ks. Vasyl Berkyta – tel. 511 006 701, administrator parafii Ofiarowania Pańskiego w Łodzi)

Sanktuarium św. Antoniego w Łodzi-Łagiewnikach zaprasza na Świętojański Wieczór Uwielbienia w Łagiewnikach w piątek 22 czerwca o godz. 18.00. Szczegóły - na plakacie w gablocie parafialnej.

Centrum Służby Rodzinie zaprasza w sobotę 23 czerwca 2018 r. na Koncert Ewangelizacyjny zespołu Mocni w Duchu na Źródłach Królewskich w Żerominie (k. Tuszyna). Będzie to pierwsze takie wydarzenie w miejscu, z którego wybija kilkanaście źródeł artezyjskich, których nieodłączną towarzyszką jest królująca na szczycie Groty Skalnej Matka Boża.

Pośród wielu intencji, które Kościół nieustannie zanosi do Boga, szczególne miejsce zajmuje modlitwa o nowe powołania kapłańskie. W trosce o lepsze przygotowanie do kapłaństwa Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki, zgodnie z zaleceniami Stolicy Apostolskiej, rozszerza formację o rok propedeutyczny. Najbliższa rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, na którą składają się egzamin wstępny z zakresu katechezy szkoły ponadgimnazjalnej i rozmowa kwalifikacyjna, będzie miała miejsce w dniach 4-5 lipca 2018 r. (środa-czwartek). Kolejna rekrutacja odbędzie się 6-7 września (czwartek-piątek).

Kandydatów prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny: tel. 42 66 48 888. Szczegółowe informacje można uzyskać u swoich duszpasterzy lub na stronie internetowej: www.wsd.lodz.pl

Instytut Teologiczny w Łodzi informuje o rekrutacji na rok akademicki 2018-2019 na:

·         6-letnie niestacjonarne studia magisterskie z teologii o profilu katechetycznym,

·         teologiczno-katechetyczne studia podyplomowe.

Szczegółowe informacje o studiach podane są na internetowej stronie Instytutu. Sekretariat przy ul. ks. I. Skorupki 7 czynny jest we wszystkie soboty czerwca i września w godz. 9.30-13.00. Tel. sekretariatu 42 6648739; http://archidiecezja.lodz.pl/pwtw/

Centrum Służby Rodzinie zaprasza do udziału w Boskich Randkach przeznaczonych dla katolickich singli. Kolejna tegoroczna edycja odbędzie się w niedzielę 24 czerwca 2018 r. i rozpocznie Mszą św. w intencji dobrego męża i dobrej żony o godz. 16.00. Do udziału w tej edycji zaproszone są osoby w wieku 35-45 lat. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 25 zł. Szczegółowe informacje na stronach Centrum Służby Rodzinie (www.csr.org.pl) lub na fanpagu.

Wspólnota „Legion Małych Dusz” organizuje rekolekcje od 10 do 17 lipca 2018 r. w Sanktuarium Matki Bożej Ubogich w Banneux (czyt. Bane) w Belgii – miejscu wielu uzdrowień.

Studium Muzyki Kościelnej informuje o rekrutacji do Studium Organistowskiego na roku akademicki 2018/2019:

4-letni program nauczania realizowany jest w trybie zajęć grupowych oraz indywidualnych (fortepian, organy),

do studium mogą być przyjęci kandydaci nieposiadający wykształcenia muzycznego – po stwierdzeniu predyspozycji muzycznych, z możliwością nauki na przygotowawczym roku kształcenia,

po sprawdzeniu wiedzy i umiejętności kandydat może być przyjęty na rok wyższy,

oferta dotyczy także organistów już zatrudnionych w parafiach, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje muzyczno-liturgiczne i uzyskać dyplom.

Rozmowa kwalifikacyjna obejmuje wykonanie na fortepianie lub organach dowolnego utworu oraz sprawdzenie predyspozycji słuchowych oraz głosowych (dowolna pieśń kościelna). Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej (ul. Zgierska 123) w dwóch terminach:

21 czerwca 2018 r., godz. 17.00   17 września 2018 r., godz. 17.00

Informacje: tel. (42) 659 72 88 lub kom. 882 383 785; www.smk.archidiecezja.lodz.pl;

e-mail:

Kancelaria czynna w poniedziałek środę piątek od 16.oo do 17.3o.

Niech jubilatów i solenizantów tego tygodnia ogarnia radość uczestnictwa w królestwie Bożym.

PRASA KATOLICKA Chcesz wiedzieć więcej?  Czytaj…, karmij się tym, co wartościowe

Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny Niedziela Idziemy

„Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

 

 

 

 

Zegar

 

pogoda


Dzisiaj jest

środa,
20 czerwca 2018

(171. dzień roku)

Święta

Środa, XI Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni

Polecamy strony

 

Wykorzystujemy pliki cookies - czytaj więcej