Rodzina receptą na kryzys! - czytaj

 


 

 

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
78473

Statystyki

 

28 Niedziela Zwykła 14 10 2018

Mdr 7,7-11 Mądrość to skarb najcenniejszy

Hbr 4,12-13 Skuteczność słowa Bożego

Mk 10,17-30 Rada dobrowolnego ubóstwa

Wymagające jest słowo Boże, które za moment usłyszymy, ale też niezwykle żywe i skuteczne, co podkreśla autor Listu do Hebrajczyków. Jesteśmy wezwani, by całkowicie zaangażować się w jego wypełnianie, by ukochać je ponad wszystko i naprawdę żyć nim na co dzień.

Pan Jezus kieruje dziś do nas zaproszenie, aby całkowicie Mu zaufać, wyrzec się wszystkiego, co może przeszkadzać i pójść za Nim.

Dziś        

*      Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

*      Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

*      Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

*      W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

*      W środę – nowenna do MB Nieustającej Pomocy po różańcu ok godz. 18:00

*      W Środę zapraszamy na próby chóru parafialnego godz. 19:00

*      W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

*      Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

*      Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 17:30.w niedziele – o g. 17:45. Różaniec dla dzieci w poniedziałek o g. 16.30.

*      Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy wypominki.

*      Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.

*      W sobotę przed wieczorną Mszą o g. 17:30 nabożeństwo różańcowe – zapraszamy.

*       Rozpoczęło się w naszej parafii przygotowanie do sakr. bierzmowania. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Tomaszem

*      Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

*    15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.

*    16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.

*    17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.

*    18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dz. Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.

*    20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, prof Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.

PODZIĘKOWANIA - BÓG ZAPŁAĆ

*      za ofiary – duchowe i materialne - płynące z troski o chwałę Bożą i nasze wspólne dobro.

KOMUNIKATY

*      Archidiecezjalne Duszpasterstwo Akademickie zaprasza nauczycieli akademickich oraz studentów wszystkich łódzkich uczelni na uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego, która odbędzie się w niedzielę 14 października w Bazylice Archikatedralnej o godz. 19.00. Rekolekcje na dobry początek pod hasłem: „Kostka znaczy więcej” odbędą się w dniach 15-18 października. Spotkania rekolekcyjne rozpoczynają się codziennie o godz. 19.30. Poniedziałek: DA „Kamienica”, wtorek: DA „Węzeł”, środa: Jezuickie DA, czwartek: DA „Piątka”.

*      Centrum Służby Rodzinie zaprasza narzeczonych i pary myślące o małżeństwie na Wieczory dla Zakochanych – program przygotowujący do zawarcia sakramentu małżeństwa. Spotkania odbywać się będą w środy od 17 października do 5 grudnia o godz. 19.00 w siedzibie Centrum (Łódź, ul. Broniewskiego 1a). Zapisy telefonicznie (516 606 404) lub przez stronę internetową www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl

*      Centrum Służby Rodzinie i Stowarzyszenie POMOST w Łodzi zapraszają na bezpłatne konsultacje psychologiczne w dniu 10 października w godz. od 12.00 do 19.00 w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Centrum Służby Rodzinie.

*      Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza rodziny, które doświadczyły utraty dziecka
z jakiejkolwiek przyczyny, na Mszę św. sprawowaną w ich intencji 15 października o godz. 18.00 w Archikatedrze Łódzkiej. Przy wejściu do Katedry zostanie wyłożona Biała Księga, do której będzie można wpisać imię i wiek dziecka.

*      Archidiecezjalny Kapelan Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej zaprasza strażaków na pielgrzymkę do kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lutomiersku (ul. Kopernika 3), która odbędzie się 20 października 2018 r. Mszy św. o godz. 11.00 z racji 100. rocznicy odzyskania niepodległości i 60. rocznicy powstania Ołtarza Strażackiego w Lutomiersku przewodniczył będzie Ks. Bp Ireneusz Pękalski.

*      Fundacja Służby Rodzinie „Nadzieja” zaprasza dzieci i młodzież dotkniętych problemem przemocy rówieśniczej lub ich rodziców do skorzystania z bezpłatnego indywidualnego poradnictwa psychologicznego. Szczegółowe informacje na stronie internetowej i fanpage'u Fundacji.

Kancelaria czynna w poniedziałek środę piątek od 16.oo do 17.3o.

PRASA KATOLICKA Chcesz wiedzieć więcej?  Czytaj…, karmij się tym, co wartościowe

Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny Niedziela Idziemy

„Jesteśmy napełnieni Duchem Święty

 

 

 

 

 

Zegar

 

pogoda


Dzisiaj jest

czwartek,
18 października 2018

(291. dzień roku)

Święta

Czwartek, XXVIII Tydzień zwykły
Rok B, II
Święto św. Łukasza, ewangelisty

Polecamy strony

 

Wykorzystujemy pliki cookies - czytaj więcej