REKOLEKCJE ADWENTOWE więcej

Jon 3,1-5.10 Nawrócenie Niniwitów

1 Kor 7,29-31 Przemija postać tego świata

Mk 1,14-20 Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię

Wezwanie do nawrócenia, przemiany życia wybrzmiewa z dzisiejszych czytań: oto prorok Jonasz, przełamawszy swe opory, idzie do Niniwy, by upomnieć jej mieszkańców. Znamienne, że Pan Jezus swoje nauczanie rozpoczyna właśnie od tego wezwania. Święty Paweł wyjaśnia natomiast, jak ważne jest pójście za tym głosem, albowiem ulotne i nietrwałe jest to, co proponuje ten świat.

My także chcemy podjąć ów trud przemiany i nawrócenia, więc z uwagą słuchamy słowa Bożego, aby poznać drogi Pana i nimi kroczyć.

Dziś

*      Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.

*      Dziś przypada Dzień Babci w poniedziałek Dzień Dziadka. Zapraszamy seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz. 12:00.

*      Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą". (Wj 15,6). Zachęcamy do modlitwy w intencji o jedność chrześcijan oraz wzięcia udziału w nabożeństwach, których program wywieszony jest w gablocie.

*      W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.

*      Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

*      Przejmujemy intencje na 2018 roku

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

*      24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy.

*      25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan.

*      26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

PODZIĘKOWANIA - BÓG ZAPŁAĆ

*      za ofiary – duchowe i materialne - płynące z troski o chwałę Bożą i nasze wspólne dobro

KOMUNIKATY

*      Wizyta duszpasterska – kolęda - Porządek kolędy w zakładce >>> KOLĘDA<<<  na str. internetowej par.

*      Nowych mieszkańców naszej parafii, którzy pragną przyjąć w tym roku księdza z wizytą duszpasterską w nowo zasiedlanych mieszkaniach prosimy o kontakt telefoniczny 516 40 11 50 email lub zgłaszanie się osobiste w kancelarii.

*      W czasie kolędy - kancelaria czynna w poniedziałek środę piątek od 8.oo do 9.oo do odwołania

*      Parafia św. Wojciecha (Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia) w Łodzi zaprasza w niedzielę 21 stycznia o godz. 18.45 na kolejne spotkanie z cyklu: „Idźcie i głoście – spotkania z ludźmi wiary”. Gościem spotkania będzie s. Małgorzata Chmielewska, przełożona wspólnoty „Chleb Życia”. Jak sama mówi, zajmuje się cerowaniem świata i żyje z ludźmi bezdomnymi, których los zepchnął na margines lub którzy źle wybrali.

*      Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście przypada w piątek 27 stycznia. Kuria Metropolitalna w Łodzi zachęca do włączenia się w organizowaną z tej okazji akcję „Płomień Pamięci" poprzez zapalenie w tym dniu o godz. 18.00 świecy w oknie swego domu. Będzie to wyraz wspólnej pamięci, dający nadzieję, że nigdy więcej nie zwycięży zło, które pochłonęło miliony niewinnych ofiar hitlerowskiego nazizmu.

*      Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej, które odbędą się tradycyjnie w pierwszy weekend lutego, tj. 2-4 lutego 2018 r. W rekolekcjach mogą wziąć udział uczniowie klas trzecich gimnazjum i starsi. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie swojego udziału do 30 stycznia drogą mailową: spragnionywsd@gmail.com lub telefonicznie pod numerem 42 664 88 88. Początek rekolekcji w piątek (2 lutego) o godz. 17.30. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

*      Spotkanie opłatkowe pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasną Górę odbędzie się w niedzielę 28 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 w Kościele p.w. Matki Boskiej Zwycięskiej (ul. Łąkowa 40). Po Mszy św. w intencji Ojczyzny będzie czas na życzenia, kolędowanie i poczęstunek w dolnym kościele.

*      Program nabożeństw ekumenicznych w 2018 r.:

21 stycznia, godz. 19.00 – Kościół Rzymskokatolicki- Archikatedra, ul. Piotrkowska  265

22 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Ewangelicko-Reformowany w Łodzi, ul. Radwańska 37

23 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Ewangelicko-Augsburski w Pabianicach, ul. Zamkowa  8

24 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Rzymskokatolicki w Zgierzu, par. MB Dobrej Rady, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5

25 stycznia, godz. 18.00 – Kaplica wspólnoty „Chemin Neuf” w Łodzi, ul. Jaracza 11

PRASA KATOLICKA Chcesz wiedzieć więcej?  Czytaj…, karmij się tym, co wartościowe

Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny Niedziela Idziemy

„Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

niedziela,
21 stycznia 2018