Pierwsza komunia św. 2020

Dzisiaj jest

czwartek,
21 stycznia 2021

(21. dzień roku)

 

Rodzina receptą na kryzys! - czytaj

Polecamy strony

 


 

 

Święta

Czwartek, II Tydzień zwykły
Rok B, I
Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męcz.

Licznik

Liczba wyświetleń strony:

 

Wykorzystujemy pliki cookies - czytaj więcej

 

WITAM SERDECZNIE,

Na samym początku, chcę powiedzieć że jestem ogromnie wdzięczny za zainteresowanie naszą kampanią: Rodzina receptą na kryzys! Niestety wciąż jeszcze za wiele polskich rodzin nie posiada wiedzy o bilansowaniu wydatków i wpływów. Jak donosi GUS te ostatnie w ostatnich czasach raczej nie rosną, a wręcz się kurczą. Mając na uwadze obecną sytuację, szczególnie mocno doceniam zainteresowanie naszym poradnikiem ”Rodzina receptą na kryzys”. Mam nadzieję, że ta wiedza okaże się przydatna także rodzinie i pomoże jej w jak najszczęśliwszym wspólnym przeżywaniu wspólnego życia oraz planowaniu przyszłości.

Przekonanie o tym, że rodzina powinna cieszyć się w Polsce prestiżem jest  fundamentem działalności Fundacji Narodowego Dnia Życia, której jestem prezesem.

Spełnieniu tego celu podporządkowane są wszystkie nasze akcje.  Jedną z nich jest kampania internetowa: www.rodzinareceptanakryzys.pl. Pokazuje sprawdzone metody mądrego oszczędzania i dysponowania domowym budżetem – tak, aby wystarczył on na najważniejsze potrzeby.

 Jesteśmy przekonani, że ludzkie życie i rodzina będą najlepiej chronione, kiedy przekonanie o ich wysokiej wartości będzie szeroko rozpowszechnione. Polska zdecydowanie potrzebuje pracy u podstaw w tej dziedzinie. Dlatego też zespół naszej fundacji: Jacek Sapa, Marek Plotzke oraz odpowiadający za Marsz dla Życia i Rodziny Jarosław Kniołek, spotykają się z licznymi organizacjami i instytucjami na terenie całej Polski. Rozmawiają o  sposobach promocji wartości rodzinnych. Realizują i planują kolejne Marsze, zajęcia dla dzieci, akcje ze szkołami i samorządami wszystkich szczebli. Trzeba przyznać, że praca jest po prostu kolosalna, ale ma jak najbardziej realne szanse na zmianę naszej rzeczywistości. Zresztą już widać jej pierwsze efekty!

 W ubiegłym roku do organizacji Marszu dla Życia i Rodziny przyłączyło się piętnaście ośrodków. W marcowe obchody Narodowego Dnia życia włączyło się już 30 samorządów – od gmin po województwa. W czerwcu bieżącego roku Marsze odbyły się w już 54 miastach, a w trakcie jesiennych podróży pozyskaliśmy do współpracy kilkanaście dodatkowych ośrodków. W chwili obecnej mamy możliwość organizowania Marszów, obchodów Narodowego Dnia Życia i realizowania innych kampanii w blisko siedemdziesięciu miejscach w Polsce. Współpracujemy z organizacjami pozarządowymi, parafiami i samorządami wszystkich poziomów.

Niestety jak wszystko inne, także taka praca ma swój koszt. Nie chodzi nam o wynagrodzenie za trud włożony w prowadzenie spotkań, ale po prostu o… koszty dojazdu do najodleglejszych miejsc Polski. Dlatego wymyśliliśmy akcję kilometrydlarodziny.pl w jej ramach zbieramy pieniądze na podróż do odległych zakątków Polski, w których czekają na nas organizacje i instytucje, którym do działania potrzebna jest wiedza i umiejętność skutecznego działania pro - familia w terenie.

Każdy kilometr naszej trasy, to jedynie 85 groszy. Nie jest to duży koszt, a nas przybliży o kolejne 1 000 metrów do osiągnięcia celu… którym jest polskiej promocja wartości rodzinnych i poprawa kondycji polskiej rodziny. Dlatego też im więcej osób włączy się w naszą akcję tym więcej i szybciej będziemy mogli zdziałać. Jeśli to dobry moment, proszę także o wsparcie naszych działań – jest to dla nas bardzo ważne w tym momencie:

 

Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia

ul. Wilcza 9, 00-538 Warszawa

49 1050 1038 1000 0090 6723 5391

Głównym naszym działaniem, podczas którego najwięcej osób gromadzi się wokół naszej sprawy jest Narodowy Dzień Życia. Jego kontynuacją są czerwcowe Marsze dla Życia i Rodziny. W tym roku udało nam się zorganizować marsze i festyny za życiem aż w 54 ośrodkach miejskich. Wszystko to dzięki Darczyńcom i rzeszy lokalnych fundacji i stowarzyszeń.

Nasze dzieło może się rozwijać, wyłącznie dzięki ofiarności zwykłych ludzi. Zatem gorąco zapraszam do tego grona!

Przed nami jeszcze całe mnóstwo planów: kolejny Narodowy Dzień Życia w marcu, Kongres Rodzin w kwietniu oraz oczywiście Marsze dla Życia i Rodziny w czerwcu już w ponad 60 miastach ! Liczę, że będziemy mogli spotkać się przy okazji tych wydarzeń osobiście. 

Jeśli po tym liście nasunęły się jakieś pytania, wątpliwości lub pomysły – bardzo chętnie się z nimi zapoznam  - moje dane kontaktowe znajdują się pod podpisem  na dole listu.

 

Z wyrazami szacunku

Jacek Sapa
Prezes Fundacji Narodowego Dnia Życia
jacek@dzienzycia.pl
+48 609 313 316

 

P.S. Raz jeszcze ogromnie dziękuję za zainteresowanie i zaangażowanie w nasze inicjatywy na rzecz rodziny. Nie są one dotowane przez Państwo. Dlatego wsparcie ma dla nas prawdziwe znaczenie – wspólnie możemy zmieniać naszą polską rzeczywistość na lepsze! Do zobaczenia na: www.rodzinareceptanakryzys.pl