REKOLEKCJE ADWENTOWE więcej

 

Rodzina receptą na kryzys! - czytaj

 


 

 

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:

Statystyki

Drodzy Darczyńcy Programu Rodzina Rodzinie,

po ponad 6 latach konfliktu w Syrii, bilans strat jest gigantyczny. Prawie połowa mieszkańców tego kraju tj. prawie 11 mln musiała opuścić swoje domy. 4,8 mln uciekło z Syrii, a 6,3 mln przemieszcza się wewnątrz kraju. 13,5 mln potrzebuje pomocy humanitarnej. 4 na 5 Syryjczyków żyje poniżej granicy ubóstwa.

Aleppo, jedno z największych miast syryjskich, dzisiaj jest jednym z najbardziej zniszczonych miast podczas tej wojny. Spokój zapanował w Aleppo 22 grudnia 2016 r. Oznacza to, że huk bomb przycicha, ale sytuacja materialna ciągle jest bardzo trudna. Nasi przyjaciele z Aleppo proszą by ich jeszcze nie zostawiać. Doktor Nabil pisze: Sytuacja Aleppo uległa poprawie pod względem bezpieczeństwa, zaopatrzenia w wodę i energię elektryczną. Ale warunki ekonomiczne są nadal złe, a rodziny wciąż potrzebują pomocy. Woda i elektryczność pojawiają się na kilka godzin dziennie, ale ciągle nie ma ich na stałe. Uniemożliwia to rozpoczęcie jakieś działalności, przynoszącej dochody. W połowie zniszczone miasto, ciągle nie oferuje wystarczających miejsc pracy dla ludzi powracających z wygnania. Ludzie próbują jednak żyć normalnie, chcą kształcić swoje dzieci, odbudowywać domy, pracować. Fundusze otrzymane od polskich rodzin pomagają rodzinom syryjskim przeżywać w spokoju kolejne, trudne dni. Wiemy, że pieniądze te wydawane są m.in. na zakup leków, wodę, elektryczność oraz na edukację, w tym transport do szkoły. Trudno sobie wyobrazić, ale w zrujnowanym mieście, komunikacja stała się bardzo droga i często brak funduszy uniemożliwia edukację lub pracę.

Rodziny z Aleppo dziękują wszystkim polskim rodzinom za wierność i hojność!

____________________________________________

Podziękowanie od rodzin syryjskich obrządku Grecko-Ortodoksyjnego

Caritas Polska 

Rodzina Zahara to rodzice, którzy przed wojną wychowywali dwóch synów. Jeden z nich zginął na wojnie, drugi wyjechał z Syrii i pracuje w Libanie. Rodzina dziękuje Darczyńcom: Wasza pomoc w tym miesiącu i pomoc od początku roku, jest darem od Pana. Bardzo serdecznie dziękujemy za Waszą miłość i wasze darowizny. To co dajecie jest wcielaniem w życie słów Wiara sama w sobie, bez dobrych uczynków, jest martwa.

Caritas Polska 

Samira Jerji Bazerli i jego żona Hilda mają trzech synów. Antoine zginął na wojnie, jego brat bliźniak Joseph jest na froncie. W domu z rodzicami został najmłodszy z rodzeństwa 14 -letni syn. dziękujemy polskim darczyńcom za wsparcie. Pan Jezus uczył nas, że miłość i służba bliźniego jest drogą do Królestwa, a swoją miłością i jałmużną, ucieleśniacie Słowo Boże. Przez Wasze modlitwy i wasze wsparcie czujemy obecność Pana Jezusa w naszych trudnościach.

Caritas Polska 

Wdowa po Karimie Edwardzie Farayeh żyje z trzema synami, z których najmłodszy Karim jest niepełnosprawny oraz zamężną córką. Karimem zajmuje się babcia mieszkająca z rodziną. Wdowa Boushra ma bardzo duże kłopoty z oczami, przeszła już dwie operacje. To, co robicie dla nas nie da się łatwo opisać, jest to dzieło miłości i wyraz naszej jedności w Jezusie Chrystusie, który polecił nam kochać się nawzajem, a kiedy się kochamy, wtedy świat wie, że jesteśmy Jego uczniami. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. (Jn 15: 12-14)

Caritas Polska  

Vergine Kahale, wdowa po Yosefie samotnie wychowuje swojego 13-letniego wnuka. Wnuk nie chodzi do szkoły, ponieważ cierpi na nadpobudliwość i potrzebuje poświęcenia mu szczególnej uwagi. Dlatego musi uczyć się indywidualnie co jest obciążone kosztami. Dziękujemy i jesteśmy wdzięczni wszystkim którzy pomogli nam w naszych trudnościach i pomagają naszemu doświadczonemu miastu Aleppo. Życzymy wszystkim darczyńcom bez względu na kraj, rasę czy kolor skóry zdrowia i długiego życia i jak mówi Maryja Dziewica W Panu będzie Wasze zbawienie.

Caritas Polska 

____________________________________________________

Raport Rodzina Rodzinie - 19.09.2017

Rodziny objęte wsparciem 7834

Darczyńcy indywidualni 14160

Organizacje, parafie, zgromadzenia 2109

Firmy 191

_____________________________________________________________

Tuż przed świtem. Syria. Kroniki wojny i nadziei z Aleppo. O. Ibrahim Alsabagh, Franciszkanin

Książka wydana nakładem wydawnictwa Bernardinum

Caritas Polska 

Tuż przed świtem to wstrząsająca opowieść, snuta dzień po dniu przez ojca Ibrahima, franciszkanina i proboszcza z Aleppo. Poruszający dziennik, przeprowadzający nas przez najbardziej mroczne chwile syryjskiego konfliktu: od zaciekłych walk, bombardowań i śmierci niewinnych ofiar, po rozejm z grudnia 2016 roku. Drugie pod względem wielkości miasto w Syrii dziś nosi na sobie ślady bezdusznego konfliktu, który toczył się na jego ulicach, i który w dalszym ciągu zbiera krwawe żniwo w innych częściach kraju. Wydaje się, że bombardowania ustały, ale ta wojna się nie ­skończyła przypomina ojciec Ibrahim. Rzymskokatolicki kościół parafialny św. Franciszka z Asyżu oraz klasztor franciszkanów z Kustodii Ziemi Świętej przez długi czas znajdowały się tuż przy linii frontu między siłami rządowymi a oddziałami rebeliantów. W ciągu tych kilku lat stały się punktem odniesienia i miejscem schronienia dla setek rodzin. Rozdawanie wody, żywności i lekarstw, naprawianie uszkodzonych domów, uiszczanie opłat za studia i za naukę w szkole dla wielu dzieci, spłata zadłużeń kredytowych, troska o wdowy i sieroty, nieustanne zaufanie Bogu pośród gradu bomb to tylko nieliczne spośród mnóstwa przykładów solidarności, których bohaterami są mieszkańcy Aleppo.

Dochód z książki zasila program Rodzina rodzinie. Kupując książkę wspierasz mieszkańców Aleppo. Cena książki to 40 zł.

Zamówienia należy kierować do Caritas Polska: rodzinarodzinie@caritas.pl

Dziękujemy za to, że jesteście z nami,

bo dzięki Wam wspólnie dajemy mieszkańcom Aleppo nadzieję!

Caritas Polska  

Zespół Caritas Polska

Dział pomocy zagranicznej

 

 

 

Zegar

pogoda


Dzisiaj jest

niedziela,
17 grudnia 2017

(351. dzień roku)

Święta

Niedziela, III Tydzień Adwentu Rok B, II Trzecia Niedzi

Polecamy strony

 

Wykorzystujemy pliki cookies - czytaj więcej