Rodzina receptą na kryzys! - czytaj

 


 

 

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:

Statystyki

 

caritas caritas caritas caritas caritas

Caritas jest duszpasterską instytucją charytatywną. Służy pomocą wiernym Kościoła w wypełnianiu posłannictwa chrześcijańskiej dobroczynności.

Caritas - co to znaczy?

Łacińskie słowo oznaczające „miłość” w Biblii: wyjaśnienie tajemnicy samego Boga „Deus caritas est – Bóg jest miłością”. Typ miłości: bratnia, podnosząca, wspierająca, akceptująca, bez oglądania się na rasę, wyznanie, winę, pokrewieństwo.

Parafialny Zespół Charytatywny

W Parafii naszej został powołany Parafialny Zespół Charytatywny który tworzy obecnie 7 osób. Opiekunem grupy jest ks. Proboszcz. Celem Zespołu jest działalność charytatywna i humanitarna dla zrealizowania potrzeb duchowych i materialnych zwłaszcza naszych parafian, wypływających z ewangelicznego przykazania miłości a mająca na uwadze godność każdej osoby. Wśród zadań realizowanych przez nasz Zespół należy przede wszystkim wymienić rozpoznawanie potrzeb skutecznej pomocy materialnej jak i duchowej, pomoc ubogim i potrzebującym, wspieranie rodzin ofiar klęsk i katastrof, zbiórki do puszek przed kościołem, pomoc w organizacji kolonii organizowanie spotkań dla seniorów, przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących a także wiele innych akcji wynikających z bieżących potrzeb.

Członkowie Zespołu dyżurują w każdą wtorek od 17.00 do 18.00.w Sali parafialnej Mile widziane byłoby wsparcie ze strony parafian w działalność Zespołu, a także w rozpoznawaniu i zgłaszaniu ludzi potrzebujących naszego wsparcia oraz mogących służyć wsparciem. Za każdą życzliwość bardzo dziękujemy.

 

Zegar

 

pogoda


Dzisiaj jest

wtorek,
11 grudnia 2018

(345. dzień roku)

Święta

Wtorek, II Tydzień Adwentu
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Damazego I, papieża

Polecamy strony

 

Wykorzystujemy pliki cookies - czytaj więcej