Pierwsza komunia św. 2020

Dzisiaj jest

czwartek,
21 stycznia 2021

(21. dzień roku)

 

Rodzina receptą na kryzys! - czytaj

Polecamy strony

 


 

 

Święta

Czwartek, II Tydzień zwykły
Rok B, I
Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męcz.

Licznik

Liczba wyświetleń strony:

 

Wykorzystujemy pliki cookies - czytaj więcej

 

caritas caritas caritas caritas caritas

Caritas jest duszpasterską instytucją charytatywną. Służy pomocą wiernym Kościoła w wypełnianiu posłannictwa chrześcijańskiej dobroczynności.

Caritas - co to znaczy?

Łacińskie słowo oznaczające „miłość” w Biblii: wyjaśnienie tajemnicy samego Boga „Deus caritas est – Bóg jest miłością”. Typ miłości: bratnia, podnosząca, wspierająca, akceptująca, bez oglądania się na rasę, wyznanie, winę, pokrewieństwo.

Parafialny Zespół Charytatywny

W Parafii naszej został powołany Parafialny Zespół Charytatywny który tworzy obecnie 7 osób. Opiekunem grupy jest ks. Proboszcz. Celem Zespołu jest działalność charytatywna i humanitarna dla zrealizowania potrzeb duchowych i materialnych zwłaszcza naszych parafian, wypływających z ewangelicznego przykazania miłości a mająca na uwadze godność każdej osoby. Wśród zadań realizowanych przez nasz Zespół należy przede wszystkim wymienić rozpoznawanie potrzeb skutecznej pomocy materialnej jak i duchowej, pomoc ubogim i potrzebującym, wspieranie rodzin ofiar klęsk i katastrof, zbiórki do puszek przed kościołem, pomoc w organizacji kolonii organizowanie spotkań dla seniorów, przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących a także wiele innych akcji wynikających z bieżących potrzeb.

Członkowie Zespołu dyżurują w każdą wtorek od 17.00 do 18.00.w Sali parafialnej Mile widziane byłoby wsparcie ze strony parafian w działalność Zespołu, a także w rozpoznawaniu i zgłaszaniu ludzi potrzebujących naszego wsparcia oraz mogących służyć wsparciem. Za każdą życzliwość bardzo dziękujemy.