sobota,

Sobota, III Tydzień Wielkanocny

Medjugorje – jest celem wielu pielgrzymek z całego świata, od ponad 30 lat trwają tam objawienia Matki Bożej, Królowej Pokoju, które jeszcze nie zostały potwierdzone przez Kościół. Papież w ubiegłym roku zezwolił parafiom na oficjalne pielgrzymki do tego miejsca, mianował także abpa Henryka Hosera wizytatorem apostolskim dla parafii w Medjugorje.

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Medjugorje (Medziugorje)

w dniach 21-29 lipca 2020 r. Koszt 1650 zł + 50 euro.

Zapisy będzie przyjmował ks. Proboszcz do końca marca wraz z zaliczką 500 zł.

Plan pielgrzymki zamieszczony jest PONIŻEJ.

Plan Pielgrzymki do Medjugorie - 9 dni

MARIJA BISTRICA - SPLIT – MEDJUGORJE – WODOSPADY KRVAVICA – VEPRIC - MOSTAR – DUBROWNIK - TIHALJINA

TERMIN: 21.07 – 29.07.2020

Dzień 1: Marija Bistrica  21.07 wtorek

Spotkanie uczestników pielgrzymki na ustalonym parkingu o określonej godzinie (bardzo wcześnie rano). Dalej wyjazd w kierunku granicy. Przejazd w kierunku Chorwacji. Popołudniu dojedziemy do Narodowego Sanktuarium Chorwacji w Marija Bistrica, gdzie co roku na modlitwę przybywa ponad 800.000 pielgrzymów z całego świata. Nad miejscowością góruje Kościół Najświętszej Marii Panny. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 : Split  22.07 środa

W godzinach przedpołudniowych przyjedziemy do Splitu – miasta o bogatej historii z najbardziej znanym Pałacem Dioklecjana objętego patronatem UNESCO i będącego jednym z najlepiej zachowanych budowli rzymskich. Zobaczymy ratusz z XV wieku oraz katedrę. Czas wolny na imponującej splickiej promenadzie. Msza Św. Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy do Bośni i Hercegowiny. Wieczorem zakwaterowanie w Medjugorje, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: Medjugorje, wodospady Kravica   23.07 czwartek

Rano, po śniadaniu zwiedzanie Medjugorje – miejsca objawień Matki Bożej - Królowej Pokoju, która w 1981 roku ukazała się sześciorgu dzieciom. Nawiedzimy cudowne miejsce objawień – Górę Podbrdo oraz kościół Św. Jakuba.     Następnie wyjazd na Wodospady Kravica – to zespół wodospadów położonych na rzece Trebižat, które rozciągają się na ponad 100 metrach szerokości, a spadek poziomu dochodzi do 25 m. Wodospady powstały wskutek akumulacji trawertynu. Popołudniu powrót do Medjugorje, udział w nabożeństwach. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w Medjugorje.

Dzień 4: Wypoczynek  24.07 piątek

Rano śniadanie, po nim przejazd na wybrzeże. Dotrzemy do Vepric, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Msza Św. Po niej całodzienny wypoczynek na plaży. Wieczorem powrót do Medjugorje, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: Medjugorje  25.07 sobota

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Medjugorje. Czas na osobistą modlitwę i kontemplację. Dla chętnych możliwość wyjścia drogą krzyżową na Górę Krisevac. Popołudniu udział w nabożeństwach przewidzianych w tym dniu. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: Medjugorje, Mostar, 26.07 niedziela

Rano, po śniadaniu udamy się do Mostaru. To jedno z najpiękniejszych miast Bośni i Hercegowiny położone wśród szczytów Gór Dynarskich. W swoim sercu skrywa piękną starówkę z czasów Osmańskich, której głównym zabytkiem jest XVI-wieczny kamienny most (UNESCO). Spacer wśród wąskich, kamiennych uliczek, minaretów oraz kolorowych straganów wypełnionych pamiątkami z czasów tureckiego panowania. Po zakończonym zwiedzaniu powrócimy do Medjugorje. Udział w nabożeństwach wieczornych. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7: Dubrownik  27.07 poniedziałek

Po śniadaniu wyjedziemy do Dubrownika, zwanego „Perłą Adriatyku”. Miasto zostało uznane za zabytek światowego dziedzictwa kulturowego. Zobaczymy klasztor Franciszkanów, Pałac Rektorów, klasztor Dominikanów, studnię Onufrio, Bramę Pile, ulicę Placa oraz baszty, twierdze i wieże zegarowe. Zobaczymy również największa atrakcję, mury obronne, którymi można obejść niemal całe miasto. Popołudniu powrót do Medjugorje, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8: Tihaljina, wyjazd do Polski  28.07 wtorek

Śniadanie, wykwaterowanie. Ostatnie chwile w Medjugorje, następnie przejazd do wsi Tihaljina, do parafii Niepokalanego Poczęcia, gdzie znajduje się figura Matki Bożej Łaskawej. Postać Matki Bożej z Tihaljiny została rozpowszechniona na cały świat i jest kojarzona jako Matka Boża Medziugorska. Msza Św. po niej wyjazd w drogę powrotną do Polski. Nocny przejazd do kraju.

Dzień 9: powrót do Polski  29.07 środa

Powrót do Łodzi w godzinach popołudniowych. Zakończenie pielgrzymki.

Cena:  1650 zł / os – przy zakwaterowaniu w pensjonacie

Cena zawiera:

·       PRZEJAZD KOMFORTOWYM AUTOKAREM (klimatyzacja, barek (płatny we własnym zakresie), DVD, WC, rozkładane fotele);

·       7 NOCLEGÓW  - PENSJONAT w Medjugorie - (Pokoje 2 i 3 – osobowe, z łazienkami);

·       WYŻYWIENIE 2 RAZY DZIENNIE:  7 śniadań, 7 obiadokolacji;

·       UBEZPIECZENIE:  KL (na kwotę 10.000 EUR),  NNW (na kwotę 7.000 PLN); choroby przewlekłe

·       OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA;

·       PODATEK VAT.

Cena nie zawiera:

Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, wjazdów do miast, przewodników lokalnych, ewentualnych przejazdów komunikacją miejską, słuchawek podczas zwiedzania, taks klimatycznych, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny  (łącznie około 50 euro od osoby – płatne u pilota w autokarze);napoi do obiadokolacji; dodatkowych ubezpieczeń (ubezpieczenie od rezygnacji); świadczeń niewymienionych w ofercie.

B.P. ORLANDO TRAVEL ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW